Poďme popíjať čaj hloh pre zdravie našich sŕdc

0
102

LIEČIVÉ ÚČINKY HLOH

Hloh je najdôležitejším orgánom, srdce a výživa pre nič iné ako úbohý povedať, že starnutie elixír na srdce. Je to prírodný liek na zlyhanie srdca, arytmie, arteriálne kŕče. Vynikajúci vazodilatátor , jeho účinné látky stimulujú fungovanie srdca, krvného obehu, zníženie krvného tlaku a cholesterolu. Vďaka svojmu sedatívnemu účinku sa môže použiť aj na liečbu chronickej nespavosti. V Číne sa používa ako antidotum proti rakovine žalúdka a vaječníkov.

DOMÁCA APLIKÁCIA

Jeho listy, kvitnúce vetvičky a jasne červené pseudoprodukty poskytujú liek, ktorý možno použiť vo forme čaju alebo tinktúry.

Čaj Hawthorn:

Pretrepte 1 polievkovú lyžicu kvetu alebo listu s 2 dl vriacej vody a nechajte stáť 10 minút. Potom prefiltrujte.

Ak sa vyrába zo zrelého ovocia:

Varte 2 polievkové lyžice bobúľ v 2 dl vody po dobu 5 minút na miernom ohni a jemne pretiahnite. Experimenty dokazujú, že pravidelná konzumácia 2-3 porcií čaju z hlohu denne významne zlepšuje stav pacientov so srdcom a tiež znižuje dýchavičnosť. Jeho vedľajší účinok nie je známy ani po dlhodobej konzumácii. Nemáte žiadne kontraindikácie. Môže sa dobre kombinovať s perlovými hrotmi, valeriánom a citrónovou trávou na zvýšenie sedatívneho účinku.

Pri prehliadke hloh nemusíme každý deň robiť čaj:

Veľká nádoba sa naplní sušenými a rozdrvenými vetvičkami kvetov a zrelými bobuľami hlohami v trecej miske a prikryje sa 96% zdravým alkoholom. Zrejú po dobu 2 týždňov na teplom mieste, potriasajú sa denne. Po filtrácii sa filtrát prevaril s vodou, ochladil a znova prefiltroval. Týmto vodným extraktom sa tinktúra zriedi na 40%. Potom nalejte do tmavého pohára. Môžeme sa pripraviť až pol roka vopred.

Odporúčaná dávka:

Ráno a večer si zoberte 1 čajovú lyžičku tinktúry. Ak problém so srdcom nie je sprevádzaný cukrovkou, môže sa konzumovať s medom alebo cukrom ako sirup z hloh, takže horkú chuť možno mierne zmierniť.
(Hlohová tinktúra sa môže pripraviť aj pridaním perličiek a koreňov mačiek.) Pravidelné používanie čaju alebo tinktúry z hloh a samozrejme pod vedením ošetrujúceho lekára môže znížiť dávky liečiva.

DOMÁCE PESTOVANIE HLOH

Ak na jar a na jeseň nemáte čas zúčastniť sa na výlove hloh, mali by ste tento ker vysadiť na záhrade. Uprednostňuje dobrú hlinku, ale môže sa pestovať v akejkoľvek pôde. Listy skoro na jar, výhonky v máji a cibule červené Pre domáce kultivary volíme jednokvetú alebo krovú hlohu, pretože rôzne kvetinové okrasné druhy s červenými kvetmi nemajú liečivý účinok!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here